Збільшити або зменшити шрифт тексту :
Дата | Подія | |
31 серпня 1883 | Осип Назарук народився в Бучачі (на Тернопільській області) в родині кушніра. | |
1900 | Навчався в Бучацькій, Золочівській гімназіях, голова таємного драгоманівського гуртка. За пропаґанду соціалізму, Осипа відрахували з Бучацької гімназії.Із забороною складати матуру (іспит на атестат зрілості) в Галичині. |
|
1904–1905 | Очолював роботу «Січі» (української студентської організації у Відні. | |
1906–1907 |
|
|
1916 | З друкарні Наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові вийшла ґрунтовна праця Осипа Назарука «Слідами Українських Січових Стрільців»; у Відні побачила світ книжка «Над Золотою Липою»; у Львові вийшла книжка — «З кривавою шляху Українських Січових Стрільців. |
|
1915–1918 | Керівник Пресової Квартири УСС. | |
6 листопада 1919 | Секретар філії УНРади у Львові, делегат Української Національної Ради ЗУНР від Радикальної партії |
|
Вереснь 1920 | Заступник голови делегації УНР на Ризькій мирній конференції. | |
Влітку 1922 | Виїхав з Відня до Канади, змушений був залишитися за океаном. У Канаді став відомий як співорганізатор гетьманського руху; в США (переїхав у листопаді 1923) одну за одною видав свої книжки і брошури: «Тома Томашевський — піонер української преси в Америці», «Іван Данильчук — найбільший український гуморист в Канаді», «На спокійнім океані», «Організаційний Отченаш», «В лісах Альберти і Скалистих горах», «В найбільшім парку Скалистих гір» та інші. |
|
1923–1926 | Редагував тижневик «Січ» (Чикаго) | |
1928 | Повернувся до Львова почав редагувати газету «Нова зоря» — католицький часопис. Виступав тут з публіцистичними статтями, кращі з них видавав брошурами. |
|
1930-1939 | Вийшли твори: «Вибір звання», «Венеція», «Катедра св. Марка», «Галичина і Велика Україна», «Гоги і магоги»,«Ромаятерна. Вічний Рим — апостольська столиця»,«Вражіння з Волині», «В Будапешті», Замах на церкву», «Значіння партій» |
|
1930-1939 | Помер у Краківі, Польща |
Свежие комментарии